Rólunk
Antal-Valecsik Zsófia

Gyógypedagógusként végeztem az ELTE BGGYK-n autizmus-spektrum pedagógiája szakirányon.
2006 óta dolgozom gyerekekkel, szerencsésnek érzem magam, mert pályám során hamar beleláthattam az eltérő gondolkodású kicsik izgalmas világába. Ezt a több mint 12 évnyi tapasztalatot a Vadaskert Alapítvány és Gyermekpszichiátriának köszönhetem. Azután dolgoztam gyógypedagógiai gyakorlatvezetőként az egyetemen, óvodai integrációban, és pedagógiai szakszolgálatoknál a korai fejlesztésben. Később a Down Egyesület budapesti korai fejlesztőjének voltam a szakmai vezetője. A kisfiam születése óta leginkább magánellátásban dolgozom.
Autizmus- és/vagy ADHD spektrumon érintett gyerekek támogatása témájában évek óta tartok workshopokat, képzéseket. Fontos téma számomra a korai diagnosztika, a szociális-kommunikációs készségek ügyesítése, és a neurodivergens gyerekek befogadásának támogatása. Szakmai tudásom alapját a gyakorlati tapasztalat mellett, a Pyramid Education Program (Basic, Implementer, PECS Consultant) képzettségeim, külföldi és hazai autizmus/ADHD témájú továbbképzések, és az ESDM tankönyvei adják.
Dr. Oláh Szabina

Gyermek- és ifjúságpszichiáter szakorvos vagyok.
2008-ban fejeztem be az orvosi egyetemet, melyet követően a Vadaskert Gyermekpszichiátriai Kórház és Szakambulancián dolgoztam egészen 2024 nyaráig. Az évek során óvodás- és kisiskoláskorú gyermekek diagnosztikus osztályainak, illetve ADHD-ban érintett gyermekek kognitív viselkedésterápiás osztályának vezetője voltam, ahol a gyerekek ellátása mellett szülőtréningekkel segítettem a neurodivergens állapotok jobb megértését és a gyermekek támogatását a mindennapokban. A kórházi tevékenységem mellett dolgoztam a Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálatnál is.
Az elmúlt évtizedben számos alkalommal tartottam Intézményekben előadásokat és workshopokat az eltérően fejlődő gyermekek felismeréséről és az őket támogató eszköztárak használatáról. Számos online képzést tartok autizmus spektrum állapot és figyelemhiányos hiperaktivitás zavar témájában. Ismeretterjesztő szakkönyvek fordításában és szaklektori munkákban is részt vettem az elmúlt években.
Csapatunk

Elsősorban barátnők, anyukák, emellett kollégák és elhivatott, tapasztalt szakemberek vagyunk.
Majdnem 20 éve ismerjük egymást, sok-sok éven át közösen dolgoztunk a Vadaskert Kórházban. Mióta különböző utakra léptünk, azóta sem veszítettük el egymást szem elől. Az első közös képzésünk kidolgozása (2020) óta egyre több saját projekt ötletünk van.
Gondolkodtunk, mi köt össze minket. Talán az, hogy tiszteljük ahogyan a másik létezik és gondolkodik. Ez a kötelék még szorosabb azáltal, hogy szeretjük a szakmánkat és ezen belül a saját szerepünket nagyon hasonló helyen találtuk meg: az ADHD (figyelemhiányos hiperaktivitás zavara) és az autizmus spektrumán érintett gyerekek támogatásában. Közös céljaink, hogy mind az intézmények, a pedagógusok, a segítők, mind a családok, és a szülők, érintettek számára a képzéseinket bővítsünk.
Érthető formában, a legújabb tudományos eredményekre épülő tudásanyagot adunk át számotokra. Olyan témákban, melyek a mindennapok szintjén is fontosak, növelik a spektrumokon érintettek életminőségét.
Fő küldetésünk, hogy a spektrumon lenni oké legyen.